با در برگرفتن نصفی از آمريكای جنوبی، كشور جمهوری برزيل تقريباً ۵۰۰ سال است كه گردشگران را به سمت خود جذب می كند. برزيل با داشتن بيش از ۷۰۰۰ كيلومتر سواحل سفيد، جنگل‌های عظيم استوايی، رودخانه‌های طولانی، آبشارهای بي‌نظير و جزايری دنج، مجموعه‌اي از بهترين زيبايی های طبيعت را در خود جای داده است. برزيل براي همه است. ورزش‌های آبی، كشف جنگل‌های آمازون (Amazon Jungle) يا شايد هم كاری به سادگی تماشای حياط وحش و گونه‌های متفاوت پرندگان و گياهان. برزيل براي هر سليقه‌ای، تفريحی را در نظر دارد. بعضی از زنده‌ترين شهرهای دنيا در اين كشور قرار گرفته است. در شهرهايی چون ريو (Rio) در هر موقع سال خبری يا جشنواره‌ای در جريان است و در شهر سائو پائولو مي‌توانيد مجموعه‌ای متنوع از موزه‌ها و گالري‌های هنري درجه يك را بيابيد. برزيل به راستی كشوری شگفت‌انگيز است كه پس از بازديد آن، شايد ديگر نخواهيد آن را ترک كنيد.
برزيل در لغت به معني «سرخ» است و دليل نامگذاری اين كشور وجود درختان بزرگ با تنه ي قرمز رنگ بوده است. اينجا پنجمين كشور بزرگ دنياست و به لحاظ تنوع حيوانی و گياهی اولين در جهان است و در صدر كشورهای گروه هفده قرار دارد. ايـن كشـــورها بــا نــام علـمـي Megadiverse Countries بـــهشــــت زيســت‌شنـاســان و طبيعــت‌گـردان محســـوب مــی شوند چــون دارای بيش ترين تنوع گياهی و جانوری هستند. رود آمازون  پر آب‌ترين در جهان  از دل سرزمين برزيل مي گذرد و بخش بزرگی از اين كشور را جنگل انبوه آمازون پوشانده است. ۴ ميليون گونه‌ی حيوانی و گياهی در اين جنگل زندگي می كنند و هنوز بسياری از جاهای آن ناشناخته مانده است. جالب تر اين كه در جنگل آمازون هنوز قبايلی زندگی میكنند كه هيچ ارتباطی با دنياي مدرن ندارند و كاملا در انزوا به سر مي برند. كسی نيز زبان اين قبايل را نمی داند. آمازون كنام پوما و جگوار و ماهی درنده‌ی پيرانا نيز بومی آمازون است. برزيل چهارمين اقتصاد برتر دنياست و سومين توليدكننده‌ی محصولات كشاورزی. اين كشور را «سبد نان» (Bread Basket) لقب داده‌اند چون خاك مرغوب و هوای مناسب كشت و كار را رونق می بخشد. عجيب نيست كه برزيل بزرگ ترين توليدكننده‌ی قهـوه در جهان است. در كنار
در كنار طبيعت دل انگيز، برزيل كشور سرگرمی هاست. فوتبال را يكي از دلايل پيشرفت اين سرزمين میدانند چون هر كودک برزيلي اميد دارد روزي مانند پله، زيكو رونالدو و نيمار غرق ثروت و شهرت شود. پس اميد به زندگي بالاست. هر ساله كارناوال‌های شادی در بيش تر شهرهای برزيل به راه مي‌افتد و موجی از شادی و نشاط راه مي‌اندازد.
شهرهايي مانند ريودوژانيرو، سائوپائولو و سـالـوادور، در سـاحـل اقـيـانوس اطــلـس مجموعه‌اي از سواحل آرام هتل‌های لوكس و مراكز تجاری را در خود جای داده‌اند. برزيل كشوری صنعتی نيز هست. هواپيماهای Ambraer پس از ايرباس و بوئينگ سومين برند معروف دنياست.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای برزیل:

  • اصل گذرنامه امضا شده با ۷ ماه اعتبار از تاریخ سفر

    وجود ویزای کشورهای حوزه شنگن، آمریکا، کانادا و دیگر کشورهای دارای ویزای معتبر، احتمال صدور روادید از سوی سفارت برزیل را بالا خواهد برد.

  • دو قطعه عکس رنگی که قدیمی تر از ۶ ماه نباشد با سایز ۵x۵
  • اصل وترجمه رسمی شناسنامه
  • مدارک شغلی (برگه اشتغال به کار با قید تاریخ مرخصی و میزان حقوق و سابقه کاری آگهی تاسیس وتغیرات شرکت جواز کسب)
  • پرینت حساب ۳ ماه اخیر به همراه برگه تمکن مالی به زبان انگلیسی
  • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
  • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی باغ و …(که به نام فرد متقاضی می باشد.)
اطلاعیه

حضور در سفارت لزوم ندارد